Devis Xherahu
  Serenat’ malli
 
Votoni per kete kenge:   Votimi per kete kengtar eshte mbyllur.
 
 
Teksti i kenges Autoret dhe historiku Galeria e artistit  
Larg syve te zemrës ti jeton
Një dhimbje, një mall më torturon
Ujëvara lotësh ushtojnë
Përmes ëndrrash malli pushojnë.

S’jemi larg, por as pranë
Puthjet tona ku janë
Për ty dhe mua
Zot I madh në ndihmo
Që ne mos vuajmë.

Gjithë yjet e natës do t’i mbledh
Si kurorë mbi kokë do t’i hedh
Mallin tim ta ndriçojnë
Errësira të mos na mbulojë.

S’jemi larg, por as pranë
Puthjet tona ku janë
Për ty dhe mua
Zot I madh në ndihmo
Që ne mos vuajmë.
 
           
Na ndiq ne rrjetet sociale:
           
Extra
 
 
Lajme nga Artistet
Gaetano Castelli: “Kenga Magjike këtë vit fluturon”
“Kënga Magjike” këtë vit fluturon. Kështu shprehet mjeshtri italian i skenës, Gaetano Castelli duke iu referuar skenografisë së festivalit. Por ai është i kursyer në detaje duke dashur të ruajë surprizën, ndonëse bashkë me skuadrën e tij tashmë e kanë finalizuar projektin. Teksa flet për bashkëpunimin 6-vjeçar me festivalin “Kënga Magjike”, mjeshtri Castelli shton: “Gjithnjë e më shumë kemi ardhur duke u rritur, duke parë drejt së ardhmes”. Nisur nga ky pohim, duket se skenografia e këtij viti do të na sjellë vërtet surpriza, ndërsa mjeshtri i RAI-t shton me humor, se kolegët e tij italianë janë “ziliqarë” për këtë bashkëpunim të veçantë.  
 
Adelina Thaqi
Kujtimi im me i bukur, nje duet me te madhin Jose Carreras.  
 
Devis Xherahu
Devis Xherahu feston ditelindjen tek E Diela Shqiptare. 
 
Angelo
Se shpejti albumi im i pare ne bashkepunim me Big Basta. 
 
Keler Sufja
Keler do te kontribuoje me ndertimin e nje shkolle ne Lezhe per bamiresi. 
 
Sheila Haxhiraj
Pas suksesit te "Superfiksim", fiksohet tek "Kenga Magjike". 
 
Egzon Pireci & Hekuran Krasniqi
Egzoni dhe Hekurani janë jo vetëm bashkëpunëtorë në muzikë, por edhe miq të mirë. 
 
Besiana Mehmedi & Shkodran Tolaj
Besiana dhe Shkodrani humbasin muajin e mjaltit, për të qenë tek “Kënga Magjike”.  
 
Xhejsi Jorgaqi & Çartani
Xhejsi Jorgaqi dhe Çartani, një miqësi familjare që solli bashkëpunimin.  
 
Lind Islami
Të gjithë ata që e shohin në skenë duke kënduar, duhet të dinë që profesioni i Lind Islamit, shumë shpejt do të jetë arkitektura.  
 
Elia
Pas festivalit “Kënga Magjike”, Elia përgatitet për xhirimet e nje videoklipi.  
 
Erik Lloshi
Erik Lloshi përgatitet për albumin e tij të parë.  
 
Egzona
Egzona, cover me këngët e vjetra shqiptare.  
 
Drilon Shala
Driloni, ekonomisti që dashurinë e parë dhe të vetme ka muzikën.  
 
Rovena Dilo
Rovena Dilo, pas festivalit, një videoklip për këngën “Ne do puthemi”.  
 
Vlashent Sata
Vlashenti, pedagogu i pianos që vjen tek “Kënga Magjike” nga Parisi. 
 
Ksal
Për “Ksal” duket se ky do të jetë viti i festivaleve. Të tjera projekte pas “Kënga Magjike”. 
 
Ronela Hajati
Ronela, përgatitet për klipin e ri në një duet surprizë. 
 
Mihrije Braha
Mihrija, pas performancës tek “E diela shqiptare”, drejt Prishtinës në koncert.  
 
Entela Zhula
Entela, tashmë e impenjuar seriozisht me muzikën live në lokalet e natës. 
 
Rudina Delia
Rudina synon që në një të ardhme të afërt të jetë krijuesja e këngëve të saj.  
 
Bojken Lako
Bojken Lako i është kthyer muzikës live në club-e, me grupin e tij “Bojken Band”. 
 
Jonida Maliqi
Jonida Maliqi përgatitet për një surprizë televizive. Presim të zbulojmë më shumë. 
 
Classic Boys
Classic Boys, emocione të reja në spektaklin “Music Klan”. 
 
Blerina Braka
Blerina Braka, mes muzikës operistike dhe asaj të lehtë. 
 
Olta Boka
Kengetaren Olta Boka, fundjava e gjen gjithmonë live “Te Stela”.  
 
Gjergj Leka
Gjergj Leka, pjesë e një projekti italo-shqiptar për familjet e huaja qe jetojne në Tiranë.  
 
Elsa Fazlija
Elsa Fazlija, pas lëvrimit të muzikës folklorike synon muzikën e lehtë.  
 
Xhesika Polo
Xhesika Polo, tashmë edhe aktore në një serial televiziv.  
 
Ardi GB
Ardi GB, studenti i filozofisë i pasionuar pas hip-hopit.  
 
Manjola Nallbani
Këngët më të mira, por edhe krijime të reja të Manjola Nallbanit, shumë shpejt në një album.  
 
Anxhela Noti
Së shpejti një bashkëpunim surprizë i Anxhela Notit me një artist shqiptar.  
 
Grupi Lynx
“Sa pak mjafton” është ky titulli i albumit që grupi “Lynx” ka nxjerrë në treg vetëm pak ditë më parë.  
 
Gjergj Kaçinari
Hard rock & Heavy metal, rrymat e preferuara të Gjergj Kaçinarit. 
 
Semi Jaupaj
Pas shkëputjes me “Grifshat”, Semi është duke punuar për albumin e saj.  
 
Jehona Sopi
Jehona Sopi, largohet për të parë nga Aria 14 muajshe, për të qenë tek “Kënga Magjike”. 
 
Besa
Besa përgatitet për të nxjerrë në treg albumin e ri. 
 
Alvin Koçibelli
Alvin, studenti i drejtesise i pasionuar pas muzikes dhe instrumentave. 
 
Petro
Petro synon afirmimin jo vetëm si këngëtar, por edhe si autor tekstesh.  
 
Eltina, Arditi dhe Tiri
Eltina, Arditi dhe Tiri, bashkëpunëtore që jane njohur gjate nje turi artistik.  
 
Rozana Radi
Rozana Radi, nga muzika sërish ne teatër. Përgatitet për një rol të ri.  
 
Natyral
Natyral, i vetmi grup vajzash në mbarë shqiptarinë. 
 
Albana Bilalli
Albana Bilalli, mësuesja e muzikës përgatitet për një këngë të re.  
 
Xhoi
Xhoi, pas Këngës Magjike do të nisë përgatitjet për një produksion dhe videoklip të ri. 
 
Mark Marku
Mark Marku, nga finalja e talent show-t kroat, në skenën e festivalit “Kënga Magjike”.  
 
Era Rusi dhe GBMC
GBMC, pas duetit me Erën, një këngë me Stine. Ndërkohë, Era Rusi nuk heq dorë nga muzika live ne kryeqytet. 
 
Sardi
Sardi, nga konkurrent eshte sot pjese e stafit te “X Factor”. Projekte per koncerte ne Kosove dhe Maqedoni. 
 
The Code
Te rinjte e grupit “The Code” ndjekin gjurmet e prinderve. Fjolla, Samiri dhe Edoni i kane prinderit ne grupin “Elita 5”. 
 
Endri & Stefi
Vellezerit korcare do te vazhdojne te mbajne zgjuar Tiranen me muzike live. 
 
Dren Abazi
Dren Abazi po punon aktualisht per muziken e nje filmi me metrazh te gjate, bashkepunim shqiptaro-francez. 
 
Mariza Ikonomi
Mariza pergatit albumin e saj te ri dhe synon treg edhe jashte Shqiperise. 
 
 
 
Degjo i pari kenget e festivalit duke shkarkuar aplikacionin tone mobile (Android).
 
  Mbeshtesin festivalin
     
 
  Galeria
     
 
 
 
Copyright © 2013 - Kenga Magjike. All Rights Reserved.  
Vizito faqet e sponsorave tane!
Created by IMPULS