Xhoi
  Ndiej
 
Votoni per kete kenge:   Votimi per kete kengtar eshte mbyllur.
 
 
Teksti i kenges Autoret dhe historiku Galeria e artistit  
Nga ditët që lashë pas
I shoh në sy
Vitet që humbaaas... me ty

Peshën nuk e ndjej
As me ty
Fjalët nuk i gjeeej

Sa filloj mbyll sytë dhe ëndërroj
Fjalët notat, tingujt i shndërroj
Filloj këndoj

Kur nata mëndjen ma pushton
Dua t’’shpërthej, kujton se s’’ndjej
Unë për ty,
Se brënda teje unë jetooj
S’’dua të kthej, sepse unë ndjej

Dua të ndjej...
Avuj dimri, lë ti pas
Ta shoh në sy
Por kohën s’’e humbaaas...

Dhe kur ti mbyll sytë dhe ëndërron
Tjetër botë pa mua të pushton

Fillon këndon

Kur nata mëndjen ma pushton
Dua t’’shpërthej
kujton se s’’ndjej unë për ty
Se brenda teje unë jetoj
S’’dua të kthej sepse unë ndjej
Dua të ndjej
 
           
Na ndiq ne rrjetet sociale:
           
Extra
 
 
Lajme nga Artistet
Gaetano Castelli: “Kenga Magjike këtë vit fluturon”
“Kënga Magjike” këtë vit fluturon. Kështu shprehet mjeshtri italian i skenës, Gaetano Castelli duke iu referuar skenografisë së festivalit. Por ai është i kursyer në detaje duke dashur të ruajë surprizën, ndonëse bashkë me skuadrën e tij tashmë e kanë finalizuar projektin. Teksa flet për bashkëpunimin 6-vjeçar me festivalin “Kënga Magjike”, mjeshtri Castelli shton: “Gjithnjë e më shumë kemi ardhur duke u rritur, duke parë drejt së ardhmes”. Nisur nga ky pohim, duket se skenografia e këtij viti do të na sjellë vërtet surpriza, ndërsa mjeshtri i RAI-t shton me humor, se kolegët e tij italianë janë “ziliqarë” për këtë bashkëpunim të veçantë.  
 
 
 
Degjo i pari kenget e festivalit duke shkarkuar aplikacionin tone mobile (Android).
 
  Mbeshtesin festivalin
     
 
  Galeria
     
 
 
 
Copyright © 2013 - Kenga Magjike. All Rights Reserved.  
Vizito faqet e sponsorave tane!
Created by IMPULS